Nazywam się Igor Janke. Układ otwarty to mój autorski podcast.

Chcę, by różnił się od tego, co dominuje w polskiej debacie i polskich mediach. Żyjemy w trudnym czasie. Podziały rosną, polaryzacja ciągle postępuje. Im bardziej nasila się walka między dwoma obozami, tym mniej jest przestrzeni do rzetelnego opisywania rzeczywistości. Dominują partyjne i ideologiczne przekazy. Ludzie zamykają się w swoich bańkach.

Chcę wyjść poza naszą plemienną wojnę.

W tym programie nie będę o nic walczył, do niczego przekonywał, a jedynie próbował zrozumieć, co się dzieje.

Jaki ma być Układ otwarty?

Uczciwy, niezależny, nie idący na skróty i – mam nadzieję – ciekawy. Program otwarty dla różnych osób, różnych poglądów i różnych problemów. Chciałbym pokazać naszą rzeczywistość w całym jej skomplikowaniu i różnorodności.

Skąd nazwa?

W chemii układ otwarty to taki, który może wymieniać z otoczeniem materię i energię. W tym programie będziemy wymieniać miedzy sobą wiedzę płynącą z różnych stron. Słowo „otwarty” jest kluczowe.

Kto za tym stoi i kto za to płaci?

Układ otwarty to tylko ja, Igor Janke, i moi współpracownicy. Nie ma żadnego innego właściciela czy ukrytego sponsora. W programie nie będzie żadnych ukrytych treści marketingowych – ani biznesowych ani politycznych.
Pierwsze odcinki będę finansował sam z własnych oszczędności, a to, czy program się utrzyma, zależy do Państwa, od tego, czy znajdzie się grupa słuchaczy gotowych wspierać ten projekt. Zapraszam do wspierania Układu otwartego za pośrednictwem serwisu Patronite.pl.

Wszystkie informacje o mnie znajdziesz na stronie

www.igorjanke.pl

Jak często?

Układ otwarty w wersji podstawowej to cotygodniowy magazyn składający się z kilku i rozmów. Można go słuchać na wszystkich głównych platformach podcastowych oraz oglądać na YouTube. Jeśli znajdę środki rozwój, będę dokładał kolejne klocki – dodatkowe formaty. Mam nadzieję, że pojawią się szybko.

Marzę, by wnieść nową jakość do polskich mediów i polskiej debaty publicznej. Czy to się uda – ocenią Państwo. Zaczynam nowy rozdział. Zapraszam do wspólnej podróży po Polsce i świecie.