05.06.2022

Artem dziękuje za Wasze słowa wsparcia. Jak można pomóc ochotnikom walczącym na Ukrainie?

- Chciałbym powiedzieć, że nie warto patrzeć na największe stacje, że jest super i ok. Prawda jest taka, że są ciężkie walki i straty. Siewierodonieck wygląda dzisiaj jak Mariupol. Może nowy sprzęt, który ma dotrzeć spowoduje, że przejdziemy do zupełnie innego etapu walki. Po raz kolejny rozmawiam z Polakiem o pseudonimie Artem, który jako ochotnik walczy na Ukrainie

– Szala przechyla się w zależności od regionu albo na jedną albo na drugą stronę. Są straty. W legionie cudzoziemskim również. Ciężko mówić o ich wielkości, bo to wrażliwe dane- mówi Artem. – Ale damy radę – dodaje.

– Jestem zdziwiony, że moje słowa odbiją się takim echem. Komentarze pod wywiadem ze mną czytają także nasi zagraniczni koledzy z legionu. Jestem wzruszony słowami otuchy i wsparcia. Dodają mocy i energii – mówi ochotnik. – Nikt z nas nie czuje się bohaterem. Bardzo dziękuje wszystkim ludziom – dodaje.

– Jeżeli chodzi o wsparcie to nie myśleliśmy o tym. Większość osób sama przywiozła sprzęt. Sporo pomogli nam nasi znajomi z kraju. Przekazali nam środki i sprzęt. Sprzęt zbieramy każdy. Nawet jak nam się nie przyda, to przekazujemy go innym jednostkom ukraińskim. Trzeba pamiętać, że tego sprzętu wcale nie jest dużo. Cały czas go brakuje. Cały czas się niszczy – mówi Artem. – Teraz najważniejszy jest teraz sprzęt do działań w nocy – termowizja i noktowizja – dodaje.

– Jeżeli ktoś chce nam pomóc w formie sprzętu może się  z nami kontaktować na e-maila: uasugroup@gmail.com, a jeśli w formie pieniędzy może przesyłać na konto bankowe: 22 1140 2004 0000 3702 7881 2447 W odpowiedzi na konkretne wiadomości e-mailowe napiszemy jak można dostarczyć nam sprzęt. Mamy własną logistykę , to on trafi do nas bezpośrednio.

– Konkretne osoby, które mają przeszkolenie mogą się z nami kontaktować. Zbieramy i szukamy ludzi z konkretnym przeszkoleniem, którzy mogą trafić do nas na Ukrainę.

 

➡️Jak wesprzeć grupę Artema na Ukrainie?
👉 Kontakt e-mail Ukraine Support Group: uasugroup@gmail.com (tylko w konkretnych sprawach, szczególnie w kwestii przekazania sprzętu)

👉Nr konta bankowego mbank: 22 1140 2004 0000 3702 7881 2447
IBAN: PL 22 1140 2004 0000 3702 7881 2447
SWIFT: BREXPLPWXXX
Nazwa: Ukraine Support Group
Tytułem: darowizna na wsparcie działania grupy

➡️Jakiego sprzętu potrzebują?
– balistyka (hełmy, kamizelki)
– noktowizja
– termowizja (monookulary do obserwacji, celownik)
– sprzęt medyczny (stazy,opatrunki itd.)
– sprzęt mundurowy (czapki, rękawice, nakolaniki)
– łączność (radiotelefony) – agregaty prądotwórcze (małe)
– plecaki, torby

Jakie jest morale wśród żołnierzy po ukraińskiej stronie? Jak można wesprzeć ochotników na wojnie z Rosją? Jak można trafić do legionu? O tym wszystkim w krótkiej rozmowie z Artemem w Układzie Otwartym

Dołącz do grona Patronów Układu otwartego w serwisie Patronite.pl.