28.12.2023

Co Polacy myślą o przejęciu mediów publicznych?

- Biorąc pod uwagę podziały w polskim społeczeństwie, warto zauważyć, że 11,5 miliona wyborców popierających obecną koalicję rządzącą właśnie otrzymało prezent pod choinkę. Z jednej strony chcieli odetchnąć, ale to oddychanie w ich rozumieniu wymagało włączenia oczyszczacza powietrza i nowy rząd przed świętami włączył oczyszczacz powietrza – mówi Marcin Duma, szef IBRIS.

Igor Janke podkreśla, że przewidywał zmiany wprowadzane przez nową władzę w obszarze mediów i sądownictwa, lecz oczekiwał, że te zmiany będą implementowane w sposób systematyczny, metodami, które nie będą wywoływać kontrowersji, ponieważ społeczeństwo ma już dość awantur.

– TVP obejmuje z jednej strony program informacyjny TVP Info, a z drugiej strony pełną gamę różnorodnych programów, które niekoniecznie mają wiele wspólnego z polityką. Wydaje się, że całkowita likwidacja TVP czy Polskiego Radia nie wchodzi w grę. Jednak zmiana w tej części informacyjnej, do tej pory uznawanej za propagandową, nie spowoduje masowych protestów społecznych – uważa Marcin Duma.

Co Polacy myślą o wydarzeniach w TVP? Czy wyborcy PiS chcą bronić mediów publicznych? Po co politycy PiS manifestują w siedzibie TVP? Jak społeczeństwo odbiera wydarzenia w Sejmie? Co będzie przy stołach wigilijnych? Całość rozmowy na kanale oraz platformach podcastowych.

Dołącz do grona Patronów Układu otwartego w serwisie Patronite.pl.