20.11.2023

Czy gwiazda Zełenskiego gaśnie?

- Gdybym był Ukraińcem w 2019 toku to nie zagłosowałbym na Zełenskiego. Ale w roku 2022 padłbym temu człowiekowi do stóp. Stał się on symbolem ukraińskiej niepodległości, a bez niego nie byłoby Ukrainy - mówi Łukasz Jasina, były rzecznik MSZ.

– Zełenski na pewno jest politykiem samodzielnym, który jednak jak każdy polityk popełnia błędy. Zwłaszcza kiedy funkcjonuje przez wiele miesięcy w bardzo ograniczonym własnym świecie, musi jakoś się od rzeczywistości oderwać. Ponadto istnieje ogromna ilość sposobów, w jakie informacje dochodzące do niego są filtrowane przez otoczenie. On się nigdy nie zajmie każdą sprawą jednoznacznie silnie. Kiedy pracujesz 20 godzin na dobę, co zdarzało mu się regularnie, pewnymi sprawami się nie zajmiesz. Teraz widzimy, że zdarza mu się również ulegać własnym emocjom – zaznacza były rzecz MSZ.

Czy gwiazda Zełenskiego gaśnie? Zełenski jest dobrym politykiem czy aktorem? Na ile jest samodzielnym politykiem? Co pchnęło Zełenskiego do takiego zachowania względem Polski? Czy Zełenski będzie w stanie dalej unieść wojnę? Dlaczego walka z korupcją mu nie idzie? Co było zaskakującego w zachowaniu Zełenskiego? Całość rozmowy na kanale Układu Otwartego.

Dołącz do grona Patronów Układu otwartego w serwisie Patronite.pl.