15.12.2023

Czy USA może wyjść z NATO?

- Donald Trump, a także De Santis, wyrażają przekonanie, że Ameryka powinna wycofać się z większości międzynarodowych organizacji, w tym z NATO. Republikanie są zdania, że Stany Zjednoczone powinny współpracować jedynie z krajami, z którymi mają wspólne interesy – mówi Tomasz Wróblewski, prezes WEI.

Wszystko to sprzyja antydemokratycznemu nastrojowi w USA. Wielu uważa, że kraj idzie w złym kierunku, wojna kulturowa niszczy fundamenty, a narkotyki zabijają rocznie ponad 100 000 ludzi, do tego dochodzi jeszcze brak kontroli nad granicą. Stąd zapotrzebowanie na silnego lidera. Wyniki pokazują, że tylko 32% uznaje Bidena za silnego lidera, podczas gdy dla 56% ankietowanych Donald Trump jest za takiego postrzegany. – Okłamujemy się myśląc, że taka zmiana jest niemożliwa. Warto raczej zastanowić się, jak zmieni się świat i jak Polska powinna się na to przygotować, gdyż to z pewnością będzie miało wpływ także na nasz kraj – podkreśla Tomasz Wróblewski.

Czy Ameryka może wstrzymać pomoc dla Ukrainy? W którą stronę zmierza partia republikańska w USA? Co się zmieni, jeśli Trump wygra wybory? Kto stoi za Trumpem? Kto może wystartować za Bidena? Gdzie dzisiaj jesteśmy? Całość rozmowy na kanale Układu Otwartego.

Dołącz do grona Patronów Układu otwartego w serwisie Patronite.pl.