28.11.2023

Gen. Waldemar Skrzypczak: Analiza walk – Ukraina i Gaza

- Rosjanie otaczają Awdijewkę, masakrując miasto i wojska w okopach za pomocą artylerii. Dzienne ataki sięgają od 20 do 30 uderzeń. Przed tymi rakietami człowiek nie jest w stanie się skutecznie bronić, nawet znajdując się w schronie czy okopie. To są bardzo precyzyjne uderzenia – mówi gen. Waldemar Skrzypczak.

– Rosjanie skoncentrowali trzy armie na kierunku północno-wschodnim, które, choć jeszcze niekompletne, są wystarczająco gotowe, by przeprowadzić uderzenie. Podobnie sytuacja ma się na kierunku południowym. Ich głównym celem jest Donbas, jednak prawdopodobnie chcą dojść do rzeki Dniepr. Widzą wyraźnie, że każda porażka Ukrainy wywołuje poważne perturbacje polityczne i wojskowe w Kijowie, co stanowi dla nich doskonałą okazję do przeprowadzenia rozległej ofensywy – zaznacza gość Układu Otwartego.

– Rosjanie liczą na to, że wydarzenia w Kijowie osłabią ducha bojowego ukraińskiej armii. Mimo że Ukraińcy dysponują doskonałymi żołnierzami, uważam, na podstawie Awdijiwki, że należy oszczędzać żołnierzy – mówi.

Co się wydarzyło w ostatnim tygodniu w Kijowie i na frontach Ukrainy? Jak wygląda sytuacja w Awdijiwce? Kiedy nastąpi rosyjska ofensywa? Jak wygląda operacja Izraela z wojskowego punktu widzenia? Czy w Strefie Gazy Izrael osiągnie militarny sukces? Czy Izrael mógł ograniczyć liczbę ofiar cywilnych? Całość rozmowy na kanale oraz platformach podcastowych.

Dołącz do grona Patronów Układu otwartego w serwisie Patronite.pl.