28.12.2023

Gen. Waldemar Skrzypczak: Podsumowanie 2023 działań na froncie

- Obecnie mamy złoty wiek dronów. Nigdy wcześniej tak rozmaite drony różnych klas nie miały takiego wpływu na przebieg działań bojowych, jak mają teraz – podkreśla gen. Waldemar Skrzypczak.

– Istotnym aspektem jest również troska o żołnierza. Żołnierz powinien być zaopatrzony we wszystko, co potrzebne do zachowania komfortu w trakcie walki. Oznacza to posiadanie doskonałej broni, niezawodnej amunicji oraz zaopatrzenia umożliwiającego mu przetrwanie w trudnych warunkach. Co równie ważne, żołnierz powinien odczuwać wsparcie ze strony społeczeństwa. To stanowi atut ukraińskiego narodu, ponieważ ukraińscy żołnierze angażują się w walkę z przekonaniem, że czynią to dla dobra Ukrainy i obywateli, których bronią przed rosyjską agresją – dodaje gość Układu Otwartego.

Jak Rosjanie przygotowują się do ofensywy? Które momenty wojny były kluczowe? Dlaczego Ukraińcy nie zlikwidowali wojsk rosyjskich podczas wycofania z Chersonia? Jak oceniają sytuację ukraińscy dowódcy? Jak w ciągu roku zmieniła się armia ukraińska? Jakie są główne lekcje z tego roku wojny? Całość rozmowy na kanale oraz platformach podcastowych.

Dołącz do grona Patronów Układu otwartego w serwisie Patronite.pl.