02.02.2024

Generał Waldemar Skrzypczak: Ukraińcom brakuje amunicji

- Armia ukraińska intensywnie broni się na całej linii frontu. Obecnie głównym celem Ukraińców jest zatrzymanie natarcia armii rosyjskiej. Niestety Rosjanie mają powodzenie, ponieważ grunt im na tyle sprzyja, że mogą używać wojsk pancernych do wsparcia piechoty. Okazuje się, że piechota jest kluczem sukcesów armii rosyjskiej, która stopniowo wypiera ukraińskie siły z okopów i pozycji obronnych na kilku kierunkach jednocześnie – mówi gen. Waldemar Skrzypczak.

– W Awdijiwce i Bachmucie Rosjanie mają przewagę, którą chcą wykorzystać, aby ostatecznie wypchnąć wojska ukraińskie z tego obszaru. Jednocześnie prowadzą działania mające na celu osłabienie obrony ukraińskiej na kierunku Kramatorsk-Słowiańsk, który zamyka Donbas. Jeśli Rosjanom uda się dotrzeć do linii Kramatorsk-Słowiańsk, będą mogli ogłosić, że mają pełną kontrolę nad Donbasem. Mimo to mam nadzieję, że ukraińskie pozycje obronne są na tyle solidne, że nie pozwolą na zdobycie tego kierunku przez armię rosyjską – dodaje.

Co się działo w ostatnim czasie na froncie? Czego najbardziej potrzebują Ukraińcy? Jak wygląda ukraińska obrona? Czy Ukraińcy przeprowadzą mobilizacje? Jak Rosjanie uzupełniają straty? Dlaczego Zełenski chce zdymisjonować Załużnego? Jak szybko można przeprowadzić mobilizacje? Całość rozmowy na kanale oraz platformach podcastowych.

Dołącz do grona Patronów Układu otwartego w serwisie Patronite.pl.