11.03.2023

Generał Waldemar Skrzypczak: Ukraińcy powinni oddać Rosjanom Bachmut.

Ukraińcy nie powinni już bronić Bachmutu, cena jest zbyt wysoka. Polityka przeważa nad troską o życie żołnierzy - uważa generał Waldemar Skrzypczak. Jego zdaniem Rosja nie ma już siły, by przeprowadzić ofensywę.

– Ta obrona wyczerpuje wojska rosyjskie, ale trzeba pamiętać, że wyczerpuje również wojska ukraińskie. W tej chwili walczą na siekiery, łopaty, saperki, na wszystko co jest pod ręką. Tam jest kontakt bezpośredni. Ci żołnierze nie mają już zaopatrzenia. Wszystko jest zużyte. Niektórzy już żegnają się z tym, z którymi mieli kontakt. Świadczy to o tym, że będą tam walczyć do ostatniego żołnierza – stwierdza gość Układu Otwartego.

– Między Bachmutem, a Kramatorskiem jest jeszcze pięć lub sześć linii obronnych, które są przygotowane. Rosjanie ponieśliby tam na pewno duże straty. Te pozycje są ufortyfikowane, zabezpieczone polami min. Przy tym tempie natarcia jaki mają Rosjanie, dojdą do Kramatorska w przyszłym roku w maju. Ukraińcy są przygotowani do obrony głębokiej – mówi.

– Rosjanie mają niskie morale, są słabo dowodzeni oraz zaopatrzeni. Można liczyć na to, że dojdzie do podobnej sytuacji jaka miała miejsce w 1917 roku, kiedy żołnierze rosyjscy nie chcieli dłużej walczyć z Niemcami. Trzeba wywołać falę destrukcji w armii rosyjskiej, aby stracili wolę walki. Takim impulsem będzie silne uderzenie armii ukraińskiej na jednym kierunku, które wywoła panikę, destrukcję oraz popłoch. Być może wtedy żołnierze rosyjscy stwierdzą, że to nie jest ich wojna – stwierdza generał Skrzypczak.

Dołącz do grona Patronów Układu otwartego w serwisie Patronite.pl.