19.02.2024

Kultura Otwarta: Kłamstwa Putina dla Ameryki. Dobrzy nieznajomi, bracia ze stali i Taylor Swift

- Dobrzy Nieznajomi" to fascynujący film z dobrym rytmem oraz znakomitym aktorstwem ze strony Paula Mescala i Andrew Scotta. Jest to jedno z tych dzieł, podobnie jak "Tajemnica Brokeback Mountain", które pomogło mi przezwyciężyć pewne uprzedzenia wobec społeczności LGBTQ+. Te filmy pozwalają mi zrozumieć uczucia osób homoseksualnych, których jako heteroseksualna osoba z rodziną, nie jestem w stanie odczuć – mówi Łukasz Adamski.

– Dobrzy Nieznajomi” może odegrać istotną rolę w uświadamianiu, że jesteśmy tacy sami jak inni. Nie ma lepszego sposobu na ukazanie miłości niż przedstawienie jej w kinie jako uczucia, które jest taką samą miłością jak każda inna – mówi Łukasz Jasina.

Łukasz Adamski dodaje, że film „Dobrzy Nieznajomi” wpisuje się w najlepszą tradycję kina, które nie jest dydaktyczne. – Przedstawia, dlaczego ludzie z społeczności LGBTQ+ nie powinni być dyskryminowani w żadnym aspekcie, włączając w to aspekt małżeństwa. To właśnie tego rodzaju filmy potrafią subtelnie opowiadać historie, które dotykają sedna samotności – twierdzi.

Całość rozmowy na kanale oraz platformach podcastowych.

Dołącz do grona Patronów Układu otwartego w serwisie Patronite.pl.