30.01.2023

Mamy głód sukcesu.To najlepsze 5 minut polskiej gospodarki

Krzysztof Pawińskie, prezes polskiego spożywczego giganta, grupy Maspex, mówi o stanie naszej gospodarki, o głodzie sukcesu polskich przedsiębiorców, potencjale krajowych firm, skutkach wojny dla polskiej gospodarki, dezindustralizacji Niemiec oraz o tym, jak bardzo można się zadłużać i czy warto wejść do strefy euro.

– Mamy za sobą 30 doskonałych lat rozwoju gospodarczego, o których źle mówimy. Mam dużo lepsze zdanie o naszej polityce gospodarczej ostatnich 30 lat niż to co słyszymy od polityków. Wyzwań jest dostatek, ale z punktu widzenia szans rozwojowych gospodarki polskiej jesteśmy w najlepszym 5 minutach naszej ostatniej 300-letniej historii.

– Robienie biznesu to jest kwestia ryzyka, akceptacji tego ryzyka, codziennego dyskomfortu, ale z tym można żyć. To nie są rzeczy, które są destrukcyjne. Trzeba dać sobie szansę.

– Wiemy, że Ukraina jako państwo przetrwa i będzie to kraj znaczący, z dostępem do morza. To jest bardzo dobra informacja dla Polski. Nie mam wątpliwości, że Rosja wyjdzie z tego konfliktu bardzo osłabiona. W związku z tym dostaniemy dekadę, dwie dekady oddechu, gdzie będziemy mogli równoważyć nasze potencjały. Obecność Amerykanów w Polsce wydaje się, że będzie już stała. Mamy więc trzy wyróżniki, które będą służyć Polsce, niestety w obliczu nieszczęścia sąsiedniej nacji, która za to płaci.

Czy czas stałego wzrostu polskiej gospodarki się zakończył? Czy osiągnęliśmy już nasz szczyt? Czy tak naprawdę jesteśmy na początku tego prawdziwego dużego rozwoju?

Dołącz do grona Patronów Układu otwartego w serwisie Patronite.pl.