04.01.2024

Marcin Wyrwał: Rosyjskie ataki i ukraiński odwet

- W ostatnich dniach otrzymaliśmy dwa bardzo mocne komunikaty związane z tym co ewentualnie może nas czekać w 2024 roku. Artykuł opublikowany w The Times przedstawia perspektywę urzędników związanych z brytyjskim wywiadem, którzy prognozują, że będzie to rok wojny pozycyjnej. Dodatkowo, Ukraina będzie musiała się przygotowywała na brak pomocy ze strony USA – mówi Marcin Wyrwał, Onet.

– Drugi sygnał od razu poszedł z Finlandii. Prezydent tego kraju, w swoim orędziu noworocznym, zaznaczył, że przygotowujemy się do bardziej europejskiego NATO w Europie. To z pewnością nie jest bez znaczenia. To są sygnały, które moim zdaniem mają nam coś powiedzieć. Wciąż wierzę w pomoc Ameryki. Natomiast jeśli wygra Donald Trump to naprawdę trudno przewidzieć co będzie dalej – uważa Wyrwał.

Co Rosjanie osiągnęli atakami na Kijów? Jak wyglądają ukraińskie umocnienia? Po co Polska poderwała F-16? Czy Ukraiński atak na Biełgorod to nowa strategia Ukraińców? Jakie są szanse i zagrożenia dla Ukrainy w 2024 roku?  Całość rozmowy na kanale oraz platformach podcastowych.

Dołącz do grona Patronów Układu otwartego w serwisie Patronite.pl.