09.10.2022

Raport z oblężonego Královca. Prawdziwa twarz Czechów – admirał Martin Ehl

Kolejne dramatyczne wydarzenia, które wywołała agresja rosyjska na Ukrainie. Skutki tej wojny odczuwalne są w różnych częściach świata. Porządek geopolityczny świata załamuje się. Od wczoraj niezwykłe rzeczy dzieją się na północ od Polski w regionie, który do niedawna nazywaliśmy Kaliningradem. Oto Czesi niespodziewanie zaanektowali ten teren, dzieją się tam przedziwne rzeczy. Specjalny wysłannik Układu Otwartego Martin Ehl analizuje sytuację w Kaliningradzie zmieniającym się w Kràloviec.

– W trakcie referendum w Kaliningradzie 102% obywateli ogłosiło chęć połączenia z Czechami i rząd czeski zaczął robić odpowiednie przygotowania, nie tylko militarne, ale też administracyjne. Trwa już proces włączenia do sieci administracyjnej, różne instytucje przygotowują się do kontroli granic, niektóre czeskie spółki jak poczta przygotowują swoją logistykę. To nie będzie łatwe, jednak ta ogromna chęć dołączenia miejscowych to dla nas ogromna motywacja.

To co powyżej to dowcip, który zalał w ostatnich dniach polski i czeski internet. Czesi pokazali bardzo duże poczucie humoru, które obiegło cały świat:

Czy legendarna czeska marynarka wojenna będzie bronić polskich portów?

Czy na nowych czeskich plażach będą źródełka z Kofolą?

Dlaczego Czesi nad polskimi głowami budują eksterytorialny birociąg?

Jaka jest prawdziwa twarz Czechów?

Dołącz do grona Patronów Układu otwartego w serwisie Patronite.pl.