AI
01.03.2024

W jaki sposób rozwój AI wpływa na przedsiębiorców?

- Polscy przedsiębiorcy nie mają problemu z produktami i usługami, ale ich głównym problemem jest nieefektywna organizacja, brak dobrych menedżerów, niewłaściwe wykorzystywanie zasobów czy brak pracy zespołowej. Czyli są to kwestie po prostu organizacyjne – mówi Wojciech Szapiel, doradca strategiczny i przedsiębiorca.

– Od ponad dwóch dekad korzystamy z funduszy unijnych, z których większość jest przeznaczana na innowacje. Niestety, obecna sytuacja nie jest zbyt zadowalająca. Kiedyś zadałem pytanie osobie publicznej, odpowiedzialnej między innymi za te programy: „Czy wie Pan, dlaczego kocham Bułgarię i Rumunię? Ponieważ dzięki nim nie zajmujemy ostatniego miejsca w Europie.” Mimo ogromnej kwoty środków europejskich przeznaczonych na innowacje, polski biznes wciąż plasuje się na końcu, jeśli chodzi o innowacje – stwierdza.

– Polscy przedsiębiorcy nie potrzebują innowacji, ponieważ jeśli mniej niż 1 na 10 polskich firm nie ma strategii to znaczy, że nie są w stanie tej innowacji zaimplementować – podkreśla.

Całość rozmowy na kanale oraz platformach podcastowych.

Dołącz do grona Patronów Układu otwartego w serwisie Patronite.pl.