03.01.2023

Wielka szansa dla Polaków – analiza

Początek nowego roku 2023. Przed nami wielkie wyzwania, wielkie szanse. W tym odcinku o tym co jest moim zadaniem wielką szansą dla naszego kraju, ale na początek podsumowanie 2022 rok w Polsce, a także to co działo się w Układzie Otwartym.

– Ten rok, chociaż był bardzo trudny, to daje nam duże szanse. To, co się stało w Polsce po 24 lutego bardzo nas zaskoczyło. Myślę, że Polska zdała egzamin i to na bardzo wielu poziomach. Rząd i Prezydent zachowali się tak jak trzeba, zachowali w tej sprawie jedność. Wszyscy zachowaliśmy się tak jak trzeba.

– W tym roku rola Polski zdecydowanie wzrosła. Sojusz z Ukrainą jest dla nas olbrzymią szansą gospodarczą, polityczną oraz szansą na stworzenie silnego systemu bezpieczeństwa.

– Nie możemy trwać tylko w opozycji do Niemiec. To jest największy gracz w Unii Europejskiej, ciągle bardzo silne państwo i co ważne jest dla nas bardzo ważnym partnerem handlowym. Musimy wywierać nacisk w sprawach energetycznych na Niemcy oraz wciągać i naciskać w sprawie wspierania Ukrainy i jednoznacznego zerwania stosunków z Rosją. Nie możemy się zamykać, musimy rozmawiać i współpracować.

Dołącz do grona Patronów Układu otwartego w serwisie Patronite.pl.