04.10.2023

Żołnierz Pułku Kalinowskiego: Walczymy dla Ukrainy i Białorusi

- Wojna stała się rutyną. Emocje zgasły, ale efektywność działań pozostaje na niezmienionym poziomie, ponieważ inaczej ryzykujemy porażkę. Po prostu wykonujemy to codziennie, podobnie jak chodzenie do pracy" - powiedział żołnierz z Pułku Kalinowskiego.

– Zaobserwowaliśmy u Rosjan taktykę, której nie możemy zrozumieć. A mianowicie, strzelamy do nich i trafiamy w jakiś punkt, gdzie byli skoncentrowani. Widzimy jak nic z nich nie zostało. I w to samo miejsce przychodzą inni Rosjanie. Wiedzą, że tam trafiliśmy, a mimo to przychodzą nowi żołnierze. My też ich trafiamy i z nich też nic nie pozostaje. Przywożą trzecią partię tych samych żołnierzy. Nie wiemy dlaczego oni to robią. Dlaczego ich dowódcy dają takie rozkazy i dlaczego ludzie, których wyprawiają na śmierć, na tą śmierć idą. To jakaś inna forma życia. Nie da się to zrozumieć – twierdzi Pszczoła.

– Ich jest po prostu więcej niż nas. Nie cenią swojego życia, puszczają falę mięsa, która zostaje zniszczona, a potem następną. W taki sposób oni walczą. Chociaż też się uczą. Też jakieś nowe strategie wymyślają, ale tą bazową strategią jest po prostu własna masa – ocenia.

Co z samochodem dla Pułku Kalinowskiego? Co się działo z Pułkiem Kalinowskiego? Gdzie walczyli? Jak wyglądała sytuacja w Bachmucie? Co dzieje się w okopach? Ilu Białorusinów walczy na Ukrainie? Jak wyposażeni są Rosjanie? W czym Rosjanie mają przewagę? Czy na Białorusi są ludzie gotowi do walki? Za co kara się ludzi na Białorusi? Całość odcinka na kanale Układu Otwartego.

Dołącz do grona Patronów Układu otwartego w serwisie Patronite.pl.