Czy włoscy politycy są infiltrowani przez Kreml? O życiu publicznym, kawie i futbolu.
Jak bardzo Rosja wpływa na włoską politykę? To pytanie, które zadają sobie sami Włosi. Do upadku rządu Draghiego doprowadziły 3 partie, których liderzy albo środowisko jest prorosyjskie: Forza Italia, Lega i Ruch Pięciu Gwiazd - opowiada Tomasz Łysiak, miłośnik, znawca Włoch.
-Putin poprzez to, że kreuje się na obrońcę dawnych tradycji, uderza w ideologie LGBT, gender, we wszystko co idzie z rewolucją kulturową, lewicową na świecie, zaczyna jawić się jako symbol starej, mocnej, konserwatywnej władzy ludziom we Włoszech i Francji. Jest postrzegany jako obrońca kościoła, wiary, tradycji, rodziny i tym podobnych wartości. Dla wielu tych ludzi, którzy nie do końca znają i rozumieją historię Rosji Putin sprawia wrażenie szefa państwa prawie z marzeń.
Kwestia imigracyjna to temat, na którym wyrosła prawica poprzez krytykę kierunku przyjmowania imigrantów bez zastanowienia. Była to jedna z najważniejszych rzeczy we włoskiej polityce. Włoska prawica to kurs antynatowski, której bliżej do uznania, że despotą jest Unia Europejska, a nie Putin.
-Nadal olbrzymią rolę, jeśli chodzi o prawicę odgrywa Berlusconi i jego media. Berlusconi stracił autorytet i nie ma już władzy politycznej, ale pociąga za sznurki poprzez media – telewizję i prasę. W kształtowaniu opinii we Włoszech mamy partię, zwykłych ludzi, Twitter i ludzi opiniotwórczych jak dziennikarzy, którzy to wszystko spinają w całość opinii.
Będąc w kawiarni, restauracji czy pubie, najczęstszym tematem poruszanym przez Włochów będzie polityka lub sport, głównie piłka nożna. Sport jest częścią świata i kultury włoskiej.
Czy rzeczywiście to Rosjanie doprowadzili do upadku rządu Mario Draghiego? Jak Włosi patrzą na politykę? Na czym polega kultura baru we Włoszech?
Dołącz do grona Patronów Układu otwartego w serwisie Patronite.pl.