03.05.2023

Czy sztuczna inteligencja nam zagraża? Jak ChatGPT zmieni świat. Łukasz Chojnowski

Generalna sztuczna inteligencja jest narzędziem, które potrafi rozwiązywać każdy problem lepiej niż człowiek, co daje ogromną przewagę. Jednak problemem nie jest zdolność sztucznej inteligencji do zachowania się etycznie lub nie, tylko ludzi. Stanowi ona wielką pokusę, i uważam, że nie jesteśmy w stanie się przed nią obronić - mówi Łukasz Chojnowski, AnyLawyer.

– Obecnie sztuczna inteligencja może działać tylko tak dobrze, jak my, ludzie. Jej sposób myślenia jest odtworzeniem ludzkiego mechanizmu. Jednak człowiek posiada znacznie mniejsze zdolności łączenia faktów z różnych dziedzin, ponieważ zazwyczaj jesteśmy specjalistami w określonych tematach. ChatGPT potrafi połączyć fakty z różnych dziedzin w bardzo zaskakujący sposób i wyciągać zdumiewające wnioski, które trudno byłoby sformułować człowiekowi specjalizującemu się w konkretnym obszarze – twierdzi.

Czy rewolucja AI zmieni nasze życie? Czy zastąpi nas w pracy? Jak wygląda wyścig inwestorów w rozwój ChatGPT? W co wkładane są pieniądze? Czy sztuczna inteligencja nam zagraża? Czy regulowanie AI przez państwo to dobry pomysł? Całość odcinka na kanale oraz platformach podcastowych Układu Otwartego.

Dołącz do grona Patronów Układu otwartego w serwisie Patronite.pl.