20.05.2024

Historia Polaka żyjącego od 42 lat w Kalifornii

- Jestem bardzo dumny z tego, co obecnie widzę, nigdy sobie tego nie wyobrażałem, że Polska może tak wyglądać. Moje pokolenie, które było wychowane w twardym komunizmie, nigdy nie przypuszczało, że możemy wyjść na zwenątrz – mówi Arthur Mrozowski, przedsiębiorca, Polak mieszkający w Kalifornii.

– Uniwersytet Mickiewicza w Poznaniu bardzo mocno działa w obszarze sztucznej inteligencji, jest tam dużo mądrych ludzi, tak jak w całej Polsce. Widzę ogromny potencjał Polski w obszarze technologii. Nie tylko w zakresie programowania komputerów, ale także w produkcji dóbr fizycznych. Warto zauważyć, że Polska praktycznie dostarcza około 30% części do samochodów na rynki światowe. Przeszliśmy niesamowitą transformację – stwierdza.

– W Polsce ludzie nie odczuwają już tych barier. To jest generacja ludzi, którzy urodzili się w nowym systemie i oni się fantastycznie odnajdują globalnie. Im nie trzeba nic tłumaczyć, oni po prostu wiedzą. Mają świadomość swojej wartości i nie czują się gorsi od obywateli innych krajów – dodaje gość Igora Janke.

Całość rozmowy na kanale oraz platformach podcastowych.

Dołącz do grona Patronów Układu otwartego w serwisie Patronite.pl.