09.01.2023

Kornel Morawiecki – radykalny wizjoner, uroczy bałaganiarz, podziemny przywódca

Kornel Morawiecki – barwna, ważna, niezwykła postać. Człowiek przez lata nieuznawany w wolnej Polsce przez elity. Jakim był człowiekiem? Jakim przywódcą, bojownikiem, politykiem? Jakie kontrowersje wywoływał? O tym w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim, dziennikarzem telewizyjnym i radiowym, autorem książki "Dopaść Morawieckiego",

– Kornel był oryginałem. Od początku nie przywiązywał żadnej wagi do spraw materialnych, które dla niego nie istniały. Nie był człowiekiem na pokaz, namacalnie pomagał ludziom.

– Organizacja to jedno, ale ważni byli ludzie, którzy byli wokół niego. To była postać, która nie bała się współpracować z mądrzejszymi od siebie. Wokół niego byli sami profesorowie, doktoranci politechniki.

– Ci ludzie nie umieli założyć partii, bo nie umieli grać o władzę. Oni tak naprawdę walczyli z komuną i to była piękna, wspaniała idea. Natomiast Ci ludzie nie mieli w genotypie walki o władzę. Oni nie odnaleźli się w polityce partyjnej, ale mnóstwo tych ludzi odnalazło się jeśli chodzi o kariery indywidualne.

Dołącz do grona Patronów Układu otwartego w serwisie Patronite.pl.