19.02.2022

Piotr Semka: Jak wygląda świat po powrocie?

Jakie jest życie po długotrwałej śpiączce? Jak wygląda świat po powrocie? Jakie są skutki ciężkiego przybycia COVID-19 ? Z czym mierzą się ludzie, którzy przeszli koronawirusa? O tym rozmawiam z Piotrem Semką.

Piotr Semka, znany publicysta i dziennikarz opowiada o swojej chorobie, pięciomiesięcznym pobycie w szpitalu i trwającej od sierpnia ubiegłego roku rehabilitacji.

Zaczęło się od objawów zwykłego przeziębienia, pogotowie które wezwała żona zabrało mnie do szpitala, gdzie podłączono mnie pod respirator. Obudzi się pan albo nie oznajmił pielęgniarz – opowiada Semka.Minął miesiąc i się obudziłem. Pierwszy tydzień po przebudzeniu to czas między jawą a snem. Przez pierwszy miesiąc miałem problem ze wzrokiem, nadal mam problemy z chodzeniem. Ze śpiączki pamięta jedyni cztery sny, którą ciągle się powtarzały i go męczyły.

Kiedy Semka się obudził zobaczył wiele dobrych reakcji ludzi nie tylko jak mówi z jego strony barykady, ale także np. od dziennikarzy Gazety Wyborczej. Nie obyło się jednak bez hejtu.

Część moich kolegów jest sceptyczna wobec szczepień, część wobec globalnej wizji tej choroby, część wobec wszystkich ograniczeń covidowych. Jestem zaszczepiony, ale jestem przeciwnikiem obowiązku szczepień – podkreśla Semka.

Piotr Semka opowiada o  pracy lekarzy, pielęgniarek, opiekunów medycznych, fizjoterapeutów oraz salowych, o śmierci która towarzyszyła tym ludziom codziennie.

Dołącz do grona Patronów Układu otwartego w serwisie Patronite.pl.