12.12.2022

Rosjnie idą powoli do przodu, ale Ukraińcy atakują na ich terenie?

Ciężkie walki wokół Bachmutu i ukraińskie ataki na terenie Rosji. O tym co działo się w zeszłym tygodniu na frontach Ukrainy w rozmowie gen. Waldemar Skrzypczak.

– Sytuacja na Ukrainie jest bardzo trudna z powodu kryzysu humanitarnego, który jest dziełem uderzeń rakietowych na infrastrukturę krytyczną przez armię rosyjską. Zaczyna się problem ewakuacji ludności z dużych aglomeracji miejskich, m. in. Kijowa, który jest pozbawiony ogrzewania i wody.

– Obie strony prowadzą operacje obronne, największe walki toczą się w rejonie Bachmutu, gdzie Rosjanie dążą do przełamania obronny ukraińskiej. Tam walczą różne oddziały rosyjskie, nie tylko Wagnerowcy jak jest podawane w mediach.

– Na kierunku chersońskim sytuacja jest stabilna. Artyleria rosyjska i ukraińska wymieniają ogień, strzelając do siebie przez Dniepr. Rosjanie dewastują obiekty infrastruktury krytycznej w Chersoniu. Również na kierunku Zaporoża sytuacja jest niezmienna. Obie armie stoją na pozycjach obronnych.

Co dzieje się na frontach Ukrainy? Kto dostarcza Rosji amunicję? zy Rosjanie odbudowują swój potencjał? Jak działa ukraińska partyzantka?

Dołącz do grona Patronów Układu otwartego w serwisie Patronite.pl.